Fašisti?! Tak to jsi pos.. Rathe!

15. května 2010 v 21:57


4. 5. 2010

Transparent s nápisem "Jmenuji se Paroubek a brzy budu první zastřelený prezident ČR," rozčílil politiky z ČSSD na mítinku ve středočeském Slaném. Zvláště hejtman a dvojka středočeské kandidátky David Rath se rozohnil a studenty s transparenty nazval fašisty, kteří podněcují ostatní k násilí.

Protest při předvolebním mítinku ČSSD ve Slaném. (4. května 2010)

klik c.č. n_n

foto: Pavel Eichler, MF DNES
Protest při předvolebním mítinku ČSSD ve Slaném. (4. května 2010)
Na dnešním předvolebním mítinku ČSSD ve Slaném se sešlo asi 200 lidí, z toho asi 40 středoškoláků z tamního gymnázia a vysokoškoláků. Mladí si s sebou přinesli i s transparenty proti sociální demokracii.
Mítink od začátku provázely zjitřené emoce. Jakmile se tam mladí s transparenty začali scházet, obklopila je ochranka v oranžových vestách. Někteří byli příznivci strany, jiní ze soukromé agentury, přesvědčovali odpůrce, ať nepískají a zdrží se hlasitých projevů.
"Skupina se procházela s transparenty po náměstí nebo postávala před pódiem. Na projevy reagovali pískotem, křikem, bučením" uvedl z místa redaktor MF DNES.
Jeden z transparentů s nápisem "Jmenuji se Paroubek a brzy budu první zastřelený prezident ČR" však už politici na pódiu neustáli a zavolali policii.
"Vzhledem k tomu, že mladí nijak nenarušovali veřejný pořádek, tak policie nezasáhla. Pouze legitimovala iniciátora akce," dodal redaktor.
Jiří Paroubek, Milan Urban a David Rath se do svých odpůrců pustili z pódia. Hejtman Rath na křičel, že jsou fašisti, že podněcují násilí a že takto se dříve chovali k sociálním demokratům Němci.
Jiří Paroubek ještě dodal, že taková akce je za hranicí slušného chování. Trestní oznámení ale na skupinu odpůrců podávat nebude. "Já mám zcela jiné starosti," uvedl pro MF DNES s tím, že se k akci strana vyjádří na svých internetových stránkách.
Protest proti ČSSD zorganizoval vysokoškolák Jakub H. přes sociální sítě. Zdůraznil, že nepatří k žádné politické partaji.
"Nechtěli jsme nikomu vyhrožovat smrtí ani podněcovat k násilí. Cílem bylo upozornit na sliby ČSSD, které tuto zemi zabíjejí," uvedl Jakub H.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
IKONKY blogu:

Nová: by Candita

dfg
Stará:by CIRI

Bee
STARÉ:by Prasatk(Oo)
bn

                !KOPÍRUJ JEDINĚ I IKONKOU!

fgh
Oblíbené IKONKY:
Další IKONKY: